Zahraničí

Zemřel oblíbený slovenský zpěvák. Na hitu jeho kapely vyrůstali i Češi

Zemřel oblíbený slovenský zpěvák. Na hitu jeho kapely vyrůstali i Češi
Ilustrační foto | Zdroj: Profimedia

Slovensko přichází o hudební legendy. Po Miru Žbirkovi a Vašu Patejdlovi se odebral na věčný odpočinek i Jozef Paulíni z populární kapely Modus. Působil v ní v 80. letech, kdy skupina vydala svůj největší hit Ty, ja a môj brat. Známější je ale pod názvem Sklíčka.

Zpěvák Jozef Paulíni podlehl vážné chorobě. Nikdy si ale na nic nestěžoval a o jeho zdravotních problémech věděl málokdo. Smutnou zprávu přinesl portál Plus 7 dní.

"Věděl jsem, že ho něco trápí, ale netušil jsem, že je to tak vážné. Když jsem se ho ptal na podrobnosti, mávl nad tím rukou. Nechtěl to dál rozvádět. Je mi to tak líto. Byl to velmi příjemný, zábavný a vzdělaný člověk. A samozřejmě dobrý zpěvák. Měl jsem ho doopravdy rád," svěřil dvorní textař Modusu Kamil Peteraj.

Související obsah

Paulíni v kapele působil v 80. letech, připomněl web Nový čas. Tehdy vznikl nejenom hit Sklíčka, který milují i Češi. Paulíni nazpíval třeba písničky Roberta, Keď sa raz oči dohodnú, Skús nebo Snívaj lietaj bež a skáč.

Po odchodu z Modusu se z branže úplně nevytratil, i potom si občas se skupinou při různých příležitostech zazpíval. Nechyběl na bratislavských večírcích slavných, ze kterých obvykle odcházel jako poslední.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz