Domácí

Na Václaváku se sešly tisíce lidí. Musela zasahovat policie, zadržela extremistu

V sobotu odpoledne se na Václavském náměstí v Praze shromáždily tisíce lidí. Pod sochou sv. Václava protestovaly proti kabinetu Petra Fialy (ODS). Na místě museli zasahovat i policisté z odboru extremismu a terorismu.

Ve 14 hodin se v sobotu na pražském Václavském náměstí sešly tisíce lidí, kteří protestovali proti současné vládě. Náměstí zaplnili od sochy sv. Václava zhruba do jeho poloviny.

Ačkoliv byla demonstrace svolána na protest proti kabinetu Petra Fialy, někteří demonstranti vyjadřovali svůj negativní postoj vůči NATO, Evropské unii či válce na Ukrajině. Na místě musela během prvních dvou hodin akce zasahovat i policie. 

Související obsah

​Zadržela muže, kterého podezírá z trestného činu popírání, zpochybňování, schvalování a ospravedlňování genocidy. "Na triku měl symbol podpory ruské agrese," uvedla policie na sociální síti X. Symbol znázorňoval logo žoldnéřské Wagnerovy skupiny, která na Ukrajině bojuje po boku ruské armády a má na svědomí mnoho ukrajinských životů.

Demonstranti, které svolala neparlamentní strana PRO, se později odpoledne vydali na pochod Prahou. Zamířili na Letenskou pláň, kde se zhruba po 18:30 rozešli.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz