APLIKACE TN.CZ
Zajímavosti

Houbaře v lese čekal šok. Za plné košíky zaplatili astronomickou pokutu

Skupina Švýcarů vyrazila do Německa na houby. Po cestě domů je ale čekalo nepříjemné překvapení. Za košíky plné hub dostali pokutu 7 200 eur, tedy asi 180 tisíc korun.

V Německu je houbaření přísně regulované. Ve většině země mohou lidé nasbírat maximálně kilogram či dva. Jak se přesvědčili švýcarští turisté, hrozí jinak vysoká pokuta, informoval web o2.pl.

Při kontrole se ukázalo, že si z lesa u města Hohentegen skupina odvážela deset až 20 kilogramů hub, tedy výrazně přes limit.  Dostali tak pokutu v přepočtu přes 180 tisíc korun.

Související obsah

Pravidla v Německu platí kvůli ochraně přírody. "Pokud se všichni budou řídit pravidly, můžeme naše houby chránit, používat je a uchovávat pro budoucí generace," prohlásila pro web SÜDKURIER Online mluvčí mluvčí zemského okresu Walshut Susanna Heimová.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz