APLIKACE TN.CZ
Zahraničí

Ruská ekonomika je smrtelně nemocná. Skončí to s ní špatně, hodnotí expertka

Ruská ekonomika je smrtelně nemocná. Skončí to s ní špatně, hodnotí expertka
Ruský prezident Vladimir Putin | Zdroj: Profimedia

Ruská ekonomika skončí špatně. Západ nyní jen musí čekat, než hospodářské problémy donutí šéfa Kremlu Vladimira Putina k ústupkům. Tvrdí to polská ekonomka Agnieszka Brycová.

"Ruská ekonomika připomíná smrtelně nemocného maratonce, který ale běží dál díky injekcím steroidu. Tohle skončí špatně. Je jen otázkou času, kdy Rusové zažijí vážné ekonomické problémy, které je donutí k ústupkům. A na tu chvíli bychom my, jako Západ, měli počkat," prohlásila pro WP Brycová.

Je podle ní potřeba poslouchat, co říká Putin. "Čím častěji říká, že je všechno v pořádku a ekonomice se daří skvěle, tím je to skutečně větší signál, že není všechno v pořádku," podotkla.

Sankce podle ní fungují, jsou ale jiné, než si většina lidí myslí. "Nejde o ekonomickou jadernou zbraň, ale o metodu udušení nepřítele," upozornila.

Související obsah

Poznamenala také, že i šéfka centrální banky Elvira Nabiullinová přiznává, že ekonomika vstupuje do recese.

Její závěry se shodují s analýzou ukrajinského webu The Kyiv Post. Ta upozorňuje, že Moskva sice tvrdí, že je ekonomika stabilní, krachy bank, nedostatek pracovních sil a údery ukrajinských dronů však naznačují něco jiného. 

Ruská ekonomika je na tom kvůli válce špatně. Putinovi je to jedno, udělá pro výhru vše, říká rusista (12/2024):

 

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz