Zdraví ruského prezidenta Vladimira Putina je opět předmětem spekulací. Důvodem jsou podivné pohyby a třes jeho nohou během nedávné návštěvy ve Spojených státech.
Světová média si opět všímají podivných pohybů Vladimira Putina. Ty zachytily kamery během jeho návštěvy Spojených států minulý týden. Na videu je vidět, jak se ruskému prezidentovi při rozhovoru s Donaldem Trumpem podlamují a třesou nohy. Podle deníku Sun se vzápětí znovu vyrojily spekulace o Putinově zdravotním stavu.
Není to totiž poprvé, co se nohy vládce Kremlu nezvykle hýbaly. Jak připomíná britský list Daily Mail, Putinovi v dolních končetinách viditelně cukalo například loni v listopadu během jeho návštěvy kazachstánské metropole Astany. Různé cukavé a křečovité pohyby jej ale provázejí již několik let.
Jednou z příčin pátečních pohybů mohly být speciální boty se skrytým vysokým podpatkem, které relativně nevysoký Putin mohl zvolit, aby se vedle 193 cm vysokého Trumpa nezdál tak malým. Mluví se ovšem také o rakovině nebo Parkinsonově chorobě, ale také o následcích mrtvice, infarktu či roztroušené skleróze.
„Na základě jen několika obrázků a videí, které navíc Rusko hlídá, je těžké říci, s čím se kdo potýká. Ale může se s ním dít něco vážnějšího, co by tyto jevy propojovalo,“ okomentoval Putinovo zdraví newyorský lékař Bob Berookhim.
Že se zdravím 72letého prezidenta může být něco v nepořádku, naznačuje například také jeho opakovaně oteklý obličej. O neurofyziologických problémech se mělo dokonce psát i ve zprávách amerických tajných služeb.
Moskva však spekulace o rakovině i dalších vážných chorobách v minulosti odmítla a označila je za „fikci a nepravdu“. Zároveň ovšem skutečný zdravotní stav svého vůdce úzkostlivě střeží. Podle americké televizní stanice CNBC Putinovi lidé při zahraničních cestách sbírají i jeho exkrementy, aby nemohly být využity k případné laboratorní analýze.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz