APLIKACE TN.CZ
Domácí

Žena odešla z pohřbu a beze stopy zmizela. Policie po ní pátrá už dva měsíce

Více než dva měsíce hledá policie ženu, která odešla z pohřbu a od té doby ji nikdo neviděl. V okolí obce Raná na Chrudimsku se objevila ještě ten den na bezpečnostních kamerách.

Šestasedmdesátiletá Olga Netolická nedá pátračům spát. Sice trpí psychickou nemocí, ale podle sousedů je na svůj věk fyzicky zdatná a nechodí o holi, i proto mohla dojít kamkoli. Region je plný lesů i kopců, střídají se zalidněná a zase úplně opuštěná místa.

Pátrání policie vyhlásila 4. července. Žena přišla do kostela v obci Raná na Chrudimsku celá v černém. Účastnila se pohřbu o půl třetí odpoledne. Odešla těsně před obřadem, lidé si mysleli, že jen musí na vzduch, jenže to bylo naposledy, kdy ji někdo viděl.

Související obsah

​Policisté ji našli ještě na kamerách, dva svědci vypověděli, že ji viděli jít okolo rybníka. To bylo ještě první den, jenže pak už žádné svědectví nepřišlo.

Obec nedaleko Hlinska měla za sebou prvních 24 hodin velké manévry, do hledání po ženě se zapojili hasiči, policisté, psovodi, drony i vrtulníky. Policie prověřila zdravotnická zařízení, ptala se řidičů autobusů, jestli ženu nevezli. Nikdo z nich o ní nevěděl.

Přitom je velmi zapamatovatelná. Na temeni hlavy má výrůstek o velikosti pomeranče a na bradě viditelnou bradavici. Kdo by ženu zahlédl, měl by bez prodlení volat policisty na lince 158.

eva, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz