Milovníci zimních radovánek se konečně dočkali. Blížící se zima zapříčinila, že hřebeny Šumavy, Krkonoš a Jeseníků pokryl sníh. Podle meteorologů navíc bude sněžit i nadále.
Hřebeny hor pokryl sníh. Už během pátku začalo podle meteorologů z Českého hydrometeorologického ústavu sněžit na hřebeni Šumavy a během odpoledne a podvečera se tvořila sněhová pokrývka také na hřebenech Krkonoš a Jeseníků.
Sobota a zpočátku i neděle sice přinese spíše typické listopadové počasí, se sněhem se ale rozhodně neloučíme. Podle meteorologů je tomu právě naopak. Sněhu by mělo v následujících dnech napadnout ještě víc.
„Výraznější sněžení by pak mělo na hřebeny hor dorazit postupně od západu během nedělního odpoledne a sněžení na horách by mělo pokračovat ještě i během pondělí, a tak se velmi pravděpodobně dočkáme v úterý ráno ve sněhovém zpravodajství z hřebenů našich hor i dvojciferných hodnot!“ uvedli.
Sněžit má od neděle opět i v rakouských Alpách. Jen za posledních pár dní tam napadlo nejčastěji mezi 10 až 30 cm sněhu. V sobotu bude počasí podobně jako u nás spíše podzimní, ale další sněhové nadílky se v Rakousku dočkají také v neděli.
Je to oficiální, přichází La Niña. Takhle může ovlivnit počasí v Evropě (10/2025):
Aktuální předpověď počasí
Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz