Ačkoli loni oznámili Andrej Babiš (ANO) a Monika Babišová rozchod, stále jsou manželé. Navíc spolu nedávno vyrazili na dovolenou a měli se k sobě i při předávání státních vyznamenání.
Po úspěchu ve volbách do Sněmovny se opět po boku Babiše na veřejnosti objevuje jeho manželka Monika. A to přesto, že loni oznámili rozchod.
Do Vladislavského sálu Pražského hradu v úterý na předávání státních vyznamenání přišli společně. Monika se přitom držela ruky svého manžela.
Ve čtvrtek Babiš o účasti na předávání promluvil na sociálních sítích. Vyjádřil se ke kritice, že některým oceněným neměl tleskat. „Není pravda, že by mě Monika upozorňovala, že málo tleskám. Samozřejmě že jsem tleskal,“ řekl.
Pár spolu navíc krátce po volbách byl také na dovolené. Tam s sebou vzali i své děti. „Moc jsme si to užili,“ napsal na instagramu Babiš.
Předseda ANO od rozchodu několikrát řekl, že žádný nový vztah nemá. „Máme krásné dvě šikovné děti a to je to nejdůležitější v životě. A samozřejmě jako rodina se setkáváme, jako kdyby k tomu nedošlo,“ řekl o vztahu s Monikou po rozchodu.
Babiš získal pověření od prezidenta. Premiérem se stát nemusí, říká politolog (10/2025):
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz