APLIKACE TN.CZ
Zajímavosti

Červený je nekompetentní, tvrdí Vlček. Ať se ukáže, oponuje Havlíček

Novým kandidátem Motoristů na post ministra životního prostředí je Igor Červený (AUTO). Jeho jmenování předcházely vleklé spory mezi prezidentem Petrem Pavlem a prvním kandidátem Filipem Turkem (za AUTO). Práce Červeného byla tématem debaty mezi ministrem průmyslu a obchodu Karlem Havlíčkem (ANO) a jeho předchůdcem Lukášem Vlčkem (STAN).

Ministrem životního prostředí ve vládě Andreje Babiše (ANO) se s nejvyšší pravděpodobností stane Igor Červený, kterého hodlá prezident Petr Pavel jmenovat do funkce v pondělí. Mají tak skončit průtahy, které způsobily spory mezi Pavlem a dřívějším kandidátem Motoristů Filipem Turkem.

Na toto téma diskutovali v pořadu Za pět minut dvanáct ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček a jeho předchůdce Lukáš Vlček. Důležitým tématem je i způsob, jakým má Červený resort vést. Podle svých slov chce totiž spolupracovat ve velké míře jak s Turkem, tak s náměstkem Jaromírem Wasserbauerem (AUTO).

To, že je patová situace u konce, politici vítají. „Za mě je důležité, že se ta situace odblokuje, protože ministerstvo životního prostředí je důležité například pro modernizaci energetiky a jiných oblastí. Tak je hrozně důležité, že se to konečně odblokovalo. A já věřím, že pan prezident pana Červeného, i když si nemyslím, že to je člověk kompetentní, jmenuje,“ řekl Vlček.

Související obsah

​Vůči tvrzení o nekompetentnosti Červeného se Havlíček ohradil. „Ukázaná platí. Uvidíme, s jakými kroky přijde. Je důležité, aby pozice ministra životního prostředí byla obsazená a aby konečně začal pracovat,“ podotkl Havlíček.

Mezi tématy, o kterých oba politici hovořili, byla i energetika. „Je důležité, že ta strategie se velmi výrazně opírá o jadernou energetiku, a to nejenom v otázce budování nových zdrojů energie nebo jaderných zdrojů v Dukovanech, ale třeba i v Temelíně. Tam jen doufám, že Andrej Babiš nebude dělat tu samou chybu, když v roce 2014 ten projekt zastavil,“ prohlásil Vlček.

Vláda se chce podle Havlíčka soustředit na snížení cen energií. „Učinili jsme to tím nejrychlejším možným způsobem, tedy že jsme zrušili zelenou daň. Tím jsme lidi a hlavně firmy zbavili této zelené daně, což všichni přivítali. Další kroky vláda plánuje,“ dodal Havlíček.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz