APLIKACE TN.CZ
Domácí

Symbol solidarity. Úřad vlády opět vyvěsí ukrajinskou vlajku, oznámil Babiš

U příležitosti čtvrtého výročí invaze na Ukrajinu bude na budově Úřadu vlády vlát ukrajinská vlajka. Po pondělním jednání kabinetu to oznámil premiér Andrej Babiš (ANO). Z budovy vláda vlajku Ukrajiny odstranila letos v lednu, zdůraznila však, že ji bude vyvěšovat při významných událostech a výročích.

Premiér Andrej Babiš nechá opět vyvěsit na budově Úřadu vlády ukrajinskou vlajku. Vyvěšená bude u příležitosti čtvrtého výročí začátku války na Ukrajině jako symbol solidarity. Výročí bude už v úterý.

Babiš to oznámil v pondělí po schůzi svého kabinetu. „My na čtvrté výročí ruské agrese na Ukrajině na Úřadě vlády zítra ráno vyvěsíme ukrajinskou vlajku, abychom si to připomněli,“ řekl premiér.

​Předcházející vláda vyvěšovala ukrajinskou vlajku na státních budovách dlouhodobě. Babišův kabinet ji odstranil z budovy Úřadu vlády letos v lednu. Nahradila ji vlajka Evropské unie.

Související obsah

Úřad vlády není první ústavní budovou, z níž zmizela po příchodu nové garnitury vlajka Ukrajiny. Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura, jehož strana SPD je součástí vlády, ukrajinskou vlajku nechal odstranit ihned po svém nástupu do funkce.

Válka na Ukrajina naplno vypukla 24. února 2022. Ruská armáda tehdy překročila hranice Ukrajiny a ihned obsadila separatistické oblasti na východě země. Zároveň také zahájila z běloruského území útok na hlavní město Kyjev, který však o několik dní později selhal.

Na celou tiskovou konferenci Vlády z 23. 2. 2026 se podívejte níže:

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz