APLIKACE TN.CZ
Domácí

Policisté nevěřili vlastní očím. Na cestě potkali nezvyklé vozítko

Moravskoslezští policisté řešili v uplynulém týdnu podivný dopravní prostředek, který se pohyboval po silnici na Frýdecko-Místecku. Jednat se mělo o takzvaný velomobil.

​Policisté z Moravskoslezského kraje se v úterý na sociálních sítích pochlubili neobvyklým setkáním. O víkendu u obce Ostravice na Frýdecko-Místecku zastavili neobvyklé vozidlo, které mířilo směrem na Staré Hamry. Nakonec se ukázalo, že toto „futuristické autíčko“ není vůbec poháněno motorem.

Po zastavení z tohoto vystoupil muž, který uvedl, že se jedná o velomobil. Tento je poháněn lidskou silou a využívá ho v rámci tréninku. Většinou jezdí v sousedním státě, ale ten den se rozhodl zavítat i do České republiky,“ uvedli policisté.

Související obsah

Setkání se navíc obešlo bez pokuty. „Stroj splňoval všechny podmínky provozu na pozemní komunikaci. Policisté tak popřáli sportovci mnoho úspěchů a šťastnou cestu,“ doplnili strážci zákona.

Velomobily jsou poměrně oblíbené například v západní Evropě. Jde o kapotovaná tříkolová nebo čtyřkolová vozítka poháněná šlapáním. Modernější varianty používají i pomocné elektromotory, podobně jako elektrokola.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz