Běžná kontrola cestovních dokladů. Alespoň to si myslela vlakvedoucí jednoho ze spojů Českých drah. To ale ještě nevěděla, jak její každodenní rutina dopadne v případě tří cestujících.
Zpočátku nic nenasvědčovalo tomu, že se den jedné vlakvedoucí bude lišit od jiných. Nakonec na něj ale asi jen tak nezapomene. Jako každý den chodila od cestujícího k jinému a kontrolovala jejich jízdenky. Pak ale dorazila ke tříčlenné skupince…
Reakce pasažérů na její žádost o cestovní doklady ji úplně paralyzovala. Cestující se rozčílili a začali ničit všechno kolem sebe. Údajně byli pod vlivem alkoholu.
„Tři podnapilí cestující nám demolovali vlak. A to jen kvůli tomu, že po nich vlakvedoucí chtěla jízdenku,“ napsaly České dráhy na síti X.
Skupince se podařilo vysklít dveře vlaku a nechat po sobě pořádný nepořádek. Řádění cestujících zastavili až policisté.
„Díky skvělé spolupráci našich kolegů z Policie ČR dojeli akorát do náruče uniformovaných strážců pořádku (děkujeme!), celé jednání máme zaznamenané. Tak se jen ptáme: Proč?“ nevychází z údivu státní dopravce.
Video z plzeňského autobusu otřáslo internetem. Všichni tleskají reakci řidiče (2/2026):
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz