Policie ve středu zatkla 33letého Chorvata. Ten je podezřelý z toho, že nese odpovědnost za nedělní nehodu v Jaderském moři. Při té zemřeli čtyři Češi.
Chorvatští kriminalisté vyšetřují podezření ze spáchání trestného činu provinění proti bezpečnosti provozu. Zadrželi muže, který má být odpovědný za jednu z nejhorších námořních nehod na Jadranu, píše Dnevnik.
Při nehodě zemřeli čtyři Češi. „V této chvíli probíhá trestní vyšetřování 33letého občana Chorvatské republiky,“ potvrdili policisté ze Splitsko-dalmatské župy. Bližší informace neposkytli.
Jachta s katamaránem se ve Splitském průlivu mezi Bračem a Šoltou srazily v neděli. Kromě obětí jsou další lidé zranění, ani jeden ale není v ohrožení života.
Podle chorvatských médií nestál v osudnou chvíli u kormidla jachty kapitán. „Pronajatá plachetnice měla veškerou dokumentaci a i kapitán byl v pořádku, co se týče papírování, ale v době nehody 14metrovou plachetnici pilotoval jeden z pasažérů, který při nehodě zahynul,“ uvedl chorvatský zpravodajský portál Dalmacija Danas. Podle jeho informací na palubě katamaránu nebyl kapitán vůbec. Na velitelském můstku v té době údajně byli jen první důstojník a kormidelník.
V Chorvatsku vytáhli tělo čtvrtého Čecha. Vyšetřování nehody zabere měsíce (6/2026):
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz