APLIKACE TN.CZ
Zajímavosti

Ministři se chystají na prázdniny. Babiš prozradil cenu svých plavek

Andrej Babiš v pořadu Za pět minut dvanáct
Andrej Babiš v pořadu Za pět minut dvanáct | Zdroj: TV Nova

Prázdniny nečekají jen školáky, ale také vládu, která si dá na dva týdny „pauzu“ od veškerých jednání. I premiér Andrej Babiš (ANO) se už naladil na léto a pustil se do debaty o tom, co jsou ještě trenýrky a co už plavky.

Léto je v plném proudu a lidé ve velkém odjíždějí na dovolené. Prázdniny čekají i vládu, i když o něco později a budou podstatně kratší, než mají školáci. „Měly by to být první dva týdny v srpnu,“ sdělila redakci TN.cz tisková mluvčí vlády Karla Mráčková. Letní atmosféra se propsala i do rozhovoru tří vládních činitelů. 

Debata o plavkách se mezi ministry a premiérem rozjela poté, co Karel Havlíček (ANO) v podcastu SorryJako zmínil, že se koupal ve svém jezírku na zahradě. „Byl jste tam nahatej?“ zeptal se ho premiér Andrej Babiš, na což Havlíček odpověděl, že měl koupací trenýrky.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Andrej Babiš (@andrejbabis)

V tu chvíli debata nabrala na obrátkách. „Vy se koupete v trenýrkách, ne v plavkách?“ byl překvapený předseda vlády. „Vypadá to jako trenýrky, ale jsou to plavky,“ upřesnil místopředseda vlády.

Zastání našel Havlíček u ministra spravedlnosti Jeronýma Tejce (za ANO), který jeho výběr schválil. Pak se snažil od Babiše zjistit, v čem se koupe on, když ne v šortkových plavkách.

Já mám normální plavky, vy nevíte, že já mám brand?“ podivil se premiér. „Ale je to jako trený…?“ nestihl se doptat Havlíček, protože mu Babiš skočil do řeči. „Já jsem měl plavky před deseti lety, stály asi 14 tisíc a za to mě drbali,“ překvapil premiér cenou svých plavek.

Související obsah

​Dodal, že teď nosí svoje vlastní s logem AB. „A má to krátké nohavice?“ zeptal se Havlíček. „Je to jako šortky,“ odpověděl premiér, s čímž byl Havlíček viditelně spokojen.

Já jsem myslel, že myslíte takový ty z těch 80. let,“ naznačil Havlíček slipové plavky. „Ježíši Kriste, to je totálně asexuální, to nevíte? To jsem v životě neměl, panebože,“ odpověděl Babiš dotčeně.

Babiš se pak ujistil, že koupacími trenýrkami oba ministři skutečně myslí plavky ve střihu šortek. Nakonec se všichni shodli, že právě taková varianta je nejlepší.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz