Zpravodajství

Dálnici D1 zablokoval kamion

Dálnice D1 se táhne Českou republikou jako červená niť. Stejně dlouhé jsou i problémy, které na přetížené dálnici otravují život motoristům. Kvůli nehodě kamionu a osobního auta na D1 ve směru na Prahu byla dálnice na dvě hodiny neprůjezdná.

Podle informací ministerstva dopravy při ní nikdo nebyl zraněn, tvořily se ale kolony aut. Policie dopravu odklonila na 168. kilometru u Devíti křížů. Po odstranění důsledků nehody byla doprava obnovena po půl dvanácté dopoledne, řekl operační důstojník dálniční policie.

Loni se na D1 stalo 3071 nehod, smrtelně zraněno bylo 25 lidí. V letošních prvních devíti měsících policie vyšetřovala 2983 nehod. Zemřelo 14 cestujících a 43 osob bylo těžce zraněno.

Na dálnici v roce 1992 tragicky zahynul slovenský politik a symbol roku 1968 Alexander Dubček. Slovenský herec Marián Labuda měl na D1 vážnou autonehodu, při níž usmrtil ženu.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Severní Korea hlásí "pozitivní trend" v boji proti covidu, případy horečky klesají

Státní média v Severní Koreji dnes oznámila “pozitivní trend“ ve vývoji epidemie covid-19. Poprvé za téměř 10 dní, od doby, kdy Severní Korea přijala opatření v boji proti šíření nákazy, klesly denní případy "horečky" (jak je toto onemocnění v zemi oficiálně označováno) pod 200 000 případů. Prvního nakaženého Severní Korea přiznala 12. května a v současné době eviduje zhruba 2,5 milionu nakažených. Se symptomy onemocnění už zemřelo skoro 70 lidí.

Krátká zpráva

Zelenskyj: Válku na Ukrajině může ukončit pouze diplomacie

Válka na Ukrajině může být vyřešena pouze prostřednictvím "diplomacie", řekl podle BBC v televizním projevu prezident Volodymyr Zelenskyj. V rozhovoru pro národní televizi naznačil, že jeho země by mohla na bojišti Rusko porazit, ale dodal, že válka může být definitivně zastavena pouze "u jednacího stolu". Jednání podle něj nebudou snadná, protože ani jedna strana se nechce ničeho vzdát. Ruské tiskové agentury tvrdí, že poslední schůzka se konala téměř před měsícem, 22. dubna.

Píše se na Deník.cz