Zpravodajství

Ministerstvo zarazilo dnešní spuštění systému mýtných bran

Podle úřadu totiž chybí příslušná povolení. Bývalý a současný ministr dopravy se přou, kvůli odkladu spuštění zkušebního provozu mýtných bran. Milan Šimonovský obviňil Aleše Řebíčka, že tím ohrozil zahájení výběru mýtného a Česko tak může přijít o stovky milionů měsíčně. Ministr Řebíček se ale brání, že Kapsch nerespektuje české zákony.


Plánovaný zkušební provoz dnes nezačal a reálně tak hrozí, že budou kamióny příští rok na našich dálnicíh jezdit zadarmo. Hrozí, že systém mýtného nebude spuštěn podle plánu, tedy 1. ledna. Kamiony by pak jezdily zadarmo. Dálniční známky na příští rok pro ně totiž už neexistují.

Podle exministra Šimonovského přijde stát za každý měsíc, kdy není vybíráno mýtné a nejsou dálniční známky pro kamiony přibližně 250 milionů. Dnes se navíc objevili v médiích informace, že ministerstvo dopravy uvažuje o úplném zrušení smlouvy s firmou Kapsch na výstavbu druhé etapy systému mýtného. Obě strany to ale dnes ve svém oficiálním vyjádření odmítly. Kapsch trvá na tom, že výběr mýtného může začít včas.

Dnes se poslanci pokusili alespoň prodloužit platnost dálničních známek pro osobní auta a stanovit lhůta, na kterou jsme byli dosud zvyklí, tedy do konce ledna následujícího roku. Ale návrh sněmovnou neprošel. Dálniční známku na rok 2007 si proto pořiďte nejpozději do 31. prosince.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz