Zpravodajství

Ewa Farna: „Můj úspěch je jako sen!“

Ewa Farna: „Můj úspěch je jako sen!“
Zdroj: TV Nova - Kiril Táborský

Že vám jméno Ewa Farna nic neříká? A co takhle písnička s textem „Zavolá, nebo přijde. Prostě řek: Jak to vyjde!“? Tenhle singl poslední dobou doslova prýští z rozhlasového éteru. Ewu Farnou jsme vyzpovídali při natáčení hitparády Eso.

Je ti teprve třináct let a už tě zná celá republika. Jak se s takovou mírou popularity srovnáváš?
Tušila jsem, že když začnu zpívat a bude se mi dařit, pár lidí mě třeba pozná na ulici nebo si vzpomenou na mou písničku. Ale nečekala jsem, jak daleko to může zajít. Vůbec by mě nenapadlo, že by můj singl mohl být nasazen do hitparády, že by ho mohla hrát rádia...Je to jako sen! Jsem moc šťastná, že se mi povedlo prorazit. I za všechny, kteří mi věřili a podporovali mě.

Jak jsi vůbec začala se zpíváním?
Ke zpěvu mě přivedli rodiče. Učitelka ve škole mě potom přihlásila na pár soutěží. Ze začátku to moc slavné nebylo, později se situace zlepšila - některé soutěže jsem dokonce vyhrála. Na jedné z nich si mě všiml producent a nabídl mi spolupráci.

Z hodin zpěvu na základní škole jsi hned šla do studia nahrávat desku. Jak ti to šlo?
Byl to trochu boj, ale musím říct, že díky vstřícnosti a trpělivosti všech lidí kolem se to povedlo. Na desce jsme pracovali asi půl roku, dvakrát do měsíce jsem jezdila do Prahy. Jednu písničku jsme natáčeli vždy zhruba hodinu.

Co ti dělalo největší potíže?
Spisovná čeština, s tou mám problémy dodnes. Při nahrávání desky mě museli pořád dokola opravovat. I když v Česku žiju od narození, doma i v regionu, kde bydlím, mluvíme nářečím, které je bližší polštině než češtině. S tím budu, myslím, bojovat docela dlouho.

Jak jsi při nahrávání desky zvládala školu?
Dobře, protože jsme nejčastěji točili přes prázdniny. Zato teď je to o něco horší. Mám štěstí, že mi učitelé vycházejí vstříc.

Jak tvou popularitu vnímají spolužáci a kamarádi?
Myslím si, že u nás na Moravě není tolik závisti jako v Praze. Říkala jsem si, že teď poznám ty opravdové kamarády, a musím říct, že nikdo se ke mně nechová jinak než dřív. Mám pocit, že mi to víc přejí, než závidí, a to je moc fajn.

Co říkají na tvou desku?
Je to zvláštní, ale my se o tom moc nebavíme. Máme spoustu jiných témat, která je třeba probrat (smích).

Chceš se i do budoucna věnovat zpěvu?
Upřímně řečeno, nevím. Jestli budu mít pořád pro koho zpívat a jestli se mnou bude chtít pořád někdo točit desky, tak asi ano, ale zpěvem bych se v budoucnu živit nechtěla. Neuvažuji ani o studiu zpěvu na konzervatoři, je to pro mě prostě jen koníček. Na prvním místě mám školu a pořádné vzdělání. Chtěla bych jít na gymnázium a potom na vysokou. Ještě nemám úplně jasno v tom, jaký obor si vyberu, ale docela mě baví módní návrhářství nebo architektura.

Takže ve stopách slavných českých zpěvaček jít nehodláš?
Ne, to ne. Z českých zpěvaček mám ráda třeba Helenu Zeťovou, ale víc mě oslovují zahraniční hvězdy - Kelly Clarkson nebo Pink. Taky mám ráda polskou hudbu. Ale jak už jsem říkala - svou budoucnost vidím jinak.

Kdo je Ewa Farna?
- Narodila se 12. srpna 1993 v Třinci. V současnosti bydlí se svou rodinou ve Vendryni na severní Moravě.
- Má dva sourozence - Adama a Magdalenu.
- Kromě hudby a zpívání miluje také tanec a lyžování. Lyžuje dokonce závodně. Cizí jí není ani modeling.
- Ráda si pochutná na kuřecím řízku s hranolkami.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz