Zpravodajství

Závadné palivo od České rafinérské

Česká rafinérská dodala tento víkend špatné palivo do distribučních sítí několika českých společností. Zákazníci tak mohli zakoupit závadnou směs.

 

Směs benzinu a nafty zadržela Benzina 

Závadné palivo bylo dodáno minimálně dvěma společnostem - Benzina a Makro. Na závadu v kvalitě dodávky paliva přišli podle Lenky Svobodové, mluvčí společnosti Benzina zaměstnanci čerpací stanice ve Vrchlaví při přečerpávání pohonné látky z cisterny do nádrže stanice. Jak dále pro náš server www.nova.cz uvedla, jednalo se o závadu, kdy byl smíchán benzin s naftou. Mluvčí ale ujistila, že okamžitě po odhalení závady došlo k zastavení čerpání a k zákazníkům se tak závadný benzin nedostal. 

Makro řidiče případně odškodní 

Poněkud jiná je situace u konkurenční společnosti Makro. To bylo v sobotu dopoledne upozorněno na závadné palivo přímo dodavatelem. Jenže během několika hodin už mohlo být řidiči natankováno několik desítek litrů směsi. Makro následně zastavilo provoz na pumpách, kterých se možné podezření z prodeje závadné směsi týkalo. Jak nám sdělila tisková mluvčí Markéta Světlíková, společnost je teď  připravena odškodnit řidiče, kterým vznikly náklady spojené s používáním tohoto nekvalitního paliva. Také nevylučuje, že případnou další škodu bude vymáhat od České rafinerské.

Jako první o této kauze informovalo rádio Beat. 

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz