Zpravodajství

Miloš Zeman: Puč v ČSSD nechystám

Reportér TV Nova Jiří Dlabaja získal exkluzivně dopis bývalého předsedy ČSSD Miloše Zemana adresovaný vedení sociální demokracie. V něm Zeman potvrzuje, že skutečně odmítá přijet na sobotní jednání ústředního výkonného výboru ČSSD. Zároveň vyvrací veškeré spekulace o tom, že připravoval ve straně puč proti Jiřímu Paroubkovi a vyzývá své spolustraníky, aby nešli do koalice s ODS. Prý by šlo o výměnu programu za koryta.


Dopisu Miloše Zemana, který dostanou sociální demokraté zítra, předcházely výzvy ČSSD, aby přijel na sobotní jednání ústředního výkonného výboru vysvětlit jak to bylo s údajným vnitrostranickým pučem. "Protože puč nepřipravuji a do politiky se vrátit nehodlám, nevidím důvod, proč bych se měl účastnit vašeho jednání," píše Zeman v dopise, který reportérovi předal člen výkonného výboru ČSSD Marek Semerád.

Hlavní vzkaz je ale jasně politický

"Ten kdo vymění svůj program za koryta, přijde nejen o program, ale nakonec i o ta koryta," uvažuje v dopise dále Zeman. Předseda poslaneckého klubu Michal Hašek, byl pobouřený, že dopis má TV Nova dříve než on. "To se omlouvám, ale tohle já nepovažuji za seriózní," vysvětlil Hašek.

I když Zemanův dopis podle námi osloveného politologa vypadá jako ovlivňování situace v ČSSD, prý je to jinak a Zemanovi jde o návrat do politiky. K Zemanovu dopisu z Vysočiny se prý vyjádří také ČSSD, ovšem až poté, co jej dostane a vklidu si text pročte.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz