Zpravodajství

Řidiči mohli tankovat závadný benzin nejméně u 10 čerpacích stanic

Závadný benzin Natural 95, do něhož se omylem dostala nafta mohli podle našich informací řidiči natankovat nejméně na deseti čerpacích stanicích v Čechách. Z pátku na sobotu dodaly závadný benzin cisterny společnosti Česká rafinérská. Natankovaly ho pak zřejmě desítky řidičů. Česká rafinérská slíbila, že všechny poškozené motoristy odškodní.

Jednou z čerpacích stanic, kam se Natural smíchaný s naftou dostal, je benzinová stanice v Horních Počernicích. Česká rafinérská dodala Natural 95 s příměsí nafty všem svým hlavním odběratelům. Jediná společnost Agip narozdíl od ostatních tají, kde si lidé mohli špatný benzín koupit.

Kde všude se dal Natural 95 koupit?

V případě společnosti Shell v tuto sobotu prodávaly špatné palivo na šesti čerpacích stanicích. Například na čerpací stanici Shell v Pardubicích odebrali řidiči celkem 600 litrů vadného benzínu. Společnost Makro prodávala špatný benzín v Čestlicích a na Černém mostě. Většinu zákazníků už dohledali. Někteří lidé jsou teď na Černém Mostě obezřetní. Mají strach, aby se situace ze soboty neopakovala.

Společnost Česká rafinérská dnes přiznala, že se nafta se do benzinu dostala kvůli neuzavřenému ventilu v potrubí. V jednom místě, v relativně složitém potrubním zařízení se tyto dva proudy smíchaly. Česká rafinérská benzín smíchaný s naftou znovu zpracuje. Škodu způsobenou stažením Naturalu 95 z trhu a případnou kompenzací poškozeným zákazníkům nechce společnost zatím ani odhadovat.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz