Zpravodajství

Večírek české šlechty

Večírek české šlechty

Ve foyer Národního muzea v Praze se včera konal večírek české šlechty. Sešli se tu potomci z významných českých šlechtických rodů. Důvodem k setkání bylo vydání knihy, která mapuje historii jejich rodin.

Zdroj: TV Nova

Potomci 40 českých šlechtických rodů se včera sešli na večírku ve foyer Národního muzea v Praze. V těchto dnech totiž byla vydána kniha, která představuje průřez historií českých šlechtických rodin. Jejich zástupci tuto skutečnost náležitě oslavili, zajedli a zapili.

Nejznámějšími českými šlechtickými rody jsou například Lobkowiczové, Černínové nebo Schwarzenbergové. Titul hrabě, baron či kníže se v současné době nesmí používat. Tento zákaz platí od roku 1918. Osoby, kterým by tento titul náležel, dokonce takto nikdo ani nesmí oslovovat.

Almanach české šlechty vychází tentokrát již po páté. Autoři v něm opět aktualizují seznam jmen žijících českých šlechticů.

Snídaně s Novou
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz