Zpravodajství

Slepci budou smět lovit

Texaský senátor Edmund Kuempel předložil a chce prosadit zákon, který by umožnil slepým Texasanům lovit veškerou zvěř, kterou dodnes směli lovit jen lidé, kteří vidí. Jeho svérázný přístup k rovnoprávnosti vyvolal mimo Texas jisté rozpaky.

Senátor Kuempel doufá, že jeho návrh bude přijat státním senátem bez větších problémů a vstoupí v platnost v roce 2008. "Radost z lovu by se tak zpřístupnila dalším lidem a já jsem přesvědčen, že by to bylo naprosto skvělé," sdělil novinářům Kuempel.

Je nepravděpodobné, že by se v Texasu někdo proti návrhu zákona postavil: v tomto americkém státě je lov velmi populární a podporují ho politikové jak pravice, tak levice. Návrh zákona předpokládá, že slepí lovci by směli lovit v doprovodu lovce vidícího a směli by používat i zbraně vybavené laserem a dalšími pomůckami, které v současnosti nesmějí používat. Koordinátor vzdělávání lovců při texaské správě parků a volně žijící zvěře Terry Erwin se zápalem popisuje mechanismus, který by nevidícím potěšení z lovu umožnil: "Slepec by měl hledáček upevněný na straně pušky a ne nad hlavní. Jeho vidící průvodce by se mu tak mohl dívat přes rameno a pomoci mu nebo jí dobře zamířit. Spoušť by ale zmáčkl slepec."

Báječný nápad. Možná by bylo vhodné se příště zaměřit na to, zda odmítání mužů s vadou zraku v bojových jednotkách americké armády není vlastně skrytou diskriminací. Ale do té doby se možná někdo bude spíše zajímat o to, jakou částkou na vytvoření a prosazení tohoto převratného loveckého zákona přispěli američtí daňoví poplatníci, a kolik slepců by přivítalo jinou aktivitu v jejich prospěch.
Korzo

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz