Zpravodajství

Poštovní loupež: peníze nalezeny

Poštovní loupež: peníze nalezeny
Zdroj: TV Nova

Dva maskovaní lupiči v noci na dnešek v Třebíči přepadli a ukradli auto České pošty. To právě převáželo téměř dva milióny korun. I když si pachatelé mysleli, jak provedli dokonalé přepadení, opak byl pravdou.

Za prvé ukradli peníze v krabici, která se při špatném zacházení sama zničí, a navíc si podle našich informací nevšimli, že je v autě odložený mobilní telefon, díky kterému policisté věděli, kde se pohybují.

Vše začalo včera večer v půl osmé. Ve chvíli, kdy řidič poštovního vozu odemkl bránu a šel k vozu, aby odvezl peníze, ho někdo udeřil do hlavy. Řidič je otřesený a nechce s médii komunikovat. Dvojice maskovaných pachatelů po útoku nasedla do vozidla a s penězi z místa odjeli.

Okamžitě byla vyhlášena obrovská pátrací akce a nasazen byl i vrtulník. Podle našich informací byl totiž v autě řidičův mobil. A jak se vůz pohyboval, mobil se přihlašoval k jednotlivým mobilním vysílačům a policie věděla, kde se lupiči zhruba pohybují.

K penězům se lupiči nedostali, auto odstavili v lese a utekli 

V automobilu bylo kolem 2 milionů korun a pachatelé se přesto nemohly k hotovosti dostat. Byly totiž uloženy ve speciálních  sebedestruktivních boxech. Pokud je někdo vytáhne z vozidla na více než tři minuty explodují. Pokud se do nich někdo chce dostat násilím, explodují, a pokud se do půl dne nedostanou na místo určení, opět explodují a zničí bankovky.

Pošta má systém samolikvidace peněz zavedený od roku 1997. Lupičům se tak nepodaří dostat k hotovosti, aniž poškodí peníze. A právě sebezničující proces s největší pravděpodobností donutil lupiče dnes odpoledne poštovní auto zamořené červenou barvou odstavit a mobil pak policii k místu navedl. 

Odcizené vozidlo bylo nalezeno kolem 16 hodny v lesním porostu v okrese Třebíč. Policie v tuto chvíli pátrá po maskované dvojici a také prověřuje, zda řidič poštovního vozu nebyl náhodou spolupachatelem.

 

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz