Zpravodajství

Profesor obviněný z šíření poplašné zprávy

Profesor obviněný z šíření poplašné zprávy

Vysokoškolský profesor Josef Pecen byl obviněn z šíření poplašné zprávy o uložení bomby na letišti. Tato zpráva ochromila provoz na všech letištích v České republice. Anonym totiž neuvedl žádné konkrétní místo. Profesor Pecen toto obvinění popírá.

Zdroj: TV Nova

Loňského září zavolal neznámý hlas na tísňovou linku a oznámil, že se na letišti nachází bomba. O které letiště se jedná, ale neřekl. Tato poplašná zpráva tedy následně způsobila ochromení dopravy na všech letištích v České republice.

Anonym měl podobný hlas jako Pecen

Policie při vyšetřování případu zjistila, že pachatel volal z mobilního telefonu manželky vysokoškolského profesora Josefa Pecna. Znalkyně prohlásila, že hlas anonymu byl na 90 procent totožný s hlasem Pecnovým. Profesor ale celé obvinění popírá.

Že by vadil hluk z letiště?

Josef Pecen bydlí v Roztokách u Prahy. Tedy nedaleko ruzyňského letiště. Jako jeden z možných motivů jeho údajného činu obžaloba uvádí nespokojenost s hlukem z letiště. Hluk ze startování a přistávání letadel je totiž v obci slyšet a znepokojuje mnohé zdejší obyvatele.

Snídaně s Novou
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Severní Korea hlásí "pozitivní trend" v boji proti covidu, případy horečky klesají

Státní média v Severní Koreji dnes oznámila “pozitivní trend“ ve vývoji epidemie covid-19. Poprvé za téměř 10 dní, od doby, kdy Severní Korea přijala opatření v boji proti šíření nákazy, klesly denní případy "horečky" (jak je toto onemocnění v zemi oficiálně označováno) pod 200 000 případů. Prvního nakaženého Severní Korea přiznala 12. května a v současné době eviduje zhruba 2,5 milionu nakažených. Se symptomy onemocnění už zemřelo skoro 70 lidí.

Krátká zpráva

Zelenskyj: Válku na Ukrajině může ukončit pouze diplomacie

Válka na Ukrajině může být vyřešena pouze prostřednictvím "diplomacie", řekl podle BBC v televizním projevu prezident Volodymyr Zelenskyj. V rozhovoru pro národní televizi naznačil, že jeho země by mohla na bojišti Rusko porazit, ale dodal, že válka může být definitivně zastavena pouze "u jednacího stolu". Jednání podle něj nebudou snadná, protože ani jedna strana se nechce ničeho vzdát. Ruské tiskové agentury tvrdí, že poslední schůzka se konala téměř před měsícem, 22. dubna.

Píše se na Deník.cz