Zpravodajství

Kamion s nákladem kyseliny vyvázl z lesa po 53 hodinách

Téměř tři dny trvalo vyprošťování kamionu, který uvízl v lese u obce Svor na Českolipsku. Vzhledem k tomu, že vůz převážel velmi nebezpečnou kyselinu chloroctovou, ohrožoval i blízký zdroj pitné vody. K tomu, proč kamion vjel do lesa, zatím není přesné vysvětlení.


Všichni si zatím marně lámou hlavu nad tím, proč německý řidič s nebezpečným nákladem skončil právě zde u vodního zdroje, který zásobuje celý Svor.

Řidič čtyřiceti tunového kolosu plného kyseliny chloroctové tvrdí, že hledal hraniční přechod u Rumburku. Uhnul ale na úzkou lesní cestu a po čtyřech kilometrech havaroval. Zdejší obyvatelé říkají, že si zřejmě zajel do lesa užít s některou z prostitutek.

Záchranná akce trvala 53 hodin 

Kyselina chloroctová, kterou vezl, je mimořádně nebezpečná látka. Při zahřátí se tvoří jedovaté plyny oxid uhelnatý, chlorovodík a fosgen. Na záchrannou akci dorazila z Německa druhá cisterna, do které se chtěli obsah přečerpat. Jenže i ta měla problémy. A tak kamiony uvízly nakonec oba. Přečerpávání se podařilo dokončit až dnes ráno.

Přetankovaná cisterna opatrně odjíždí a záchranáři mohou konečně vyprostit i havarovaný kamion. Od havárie už uplynulo 53 hodin a teprve nyní se může německý řidič vrátit zpátky do Německa.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Česko dalo Ukrajině helikoptéry a tanky, uvedl americký ministr

Ukrajinská armáda nedávno od Česka dostala bojové helikoptéry, tanky a raketové systémy. Po pondělním telekonferenčního jednání se spojenci to řekl americký ministr obrany Lloyd Austin. Hlavním tématem schůzky byla další vojenská pomoc Ukrajině, uvedl portál Defense One.

Píše se na Deník.cz