Zpravodajství

Kamion s nákladem kyseliny vyvázl z lesa po 53 hodinách

Téměř tři dny trvalo vyprošťování kamionu, který uvízl v lese u obce Svor na Českolipsku. Vzhledem k tomu, že vůz převážel velmi nebezpečnou kyselinu chloroctovou, ohrožoval i blízký zdroj pitné vody. K tomu, proč kamion vjel do lesa, zatím není přesné vysvětlení.


Všichni si zatím marně lámou hlavu nad tím, proč německý řidič s nebezpečným nákladem skončil právě zde u vodního zdroje, který zásobuje celý Svor.

Řidič čtyřiceti tunového kolosu plného kyseliny chloroctové tvrdí, že hledal hraniční přechod u Rumburku. Uhnul ale na úzkou lesní cestu a po čtyřech kilometrech havaroval. Zdejší obyvatelé říkají, že si zřejmě zajel do lesa užít s některou z prostitutek.

Záchranná akce trvala 53 hodin 

Kyselina chloroctová, kterou vezl, je mimořádně nebezpečná látka. Při zahřátí se tvoří jedovaté plyny oxid uhelnatý, chlorovodík a fosgen. Na záchrannou akci dorazila z Německa druhá cisterna, do které se chtěli obsah přečerpat. Jenže i ta měla problémy. A tak kamiony uvízly nakonec oba. Přečerpávání se podařilo dokončit až dnes ráno.

Přetankovaná cisterna opatrně odjíždí a záchranáři mohou konečně vyprostit i havarovaný kamion. Od havárie už uplynulo 53 hodin a teprve nyní se může německý řidič vrátit zpátky do Německa.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz