Zpravodajství

Případ Čabrada: Uprchlý vězeň dostal dva a půl roku

Roman Čabrada si za útěk z plzeňské věznice odpyká ve vězení pravdě-podobně o 2,5 roku déle. Za vraždu německého starosty, loupež a drogové delikty už dostal trest 24,5 roku. Třicetiletý Čabrada by se tedy měl z vězení dostat až v roce 2029. Rozsudek zatím není pravomocný.


Čabrada utekl společně s Rostilavem Roztočilem z Borské

věznice loni 8. listopadu. U soudu dnes prohlašoval, že o útěku z věznice uvažoval už před příchodem Rostislava Roztočila. Ten měl podle něj útěk zajistit po finanční stránce.

Příprava trvala minimálně půl roku

Z Borské věznice se oba dostali ven v zapečetěné paletě. Na útěku se rozdělili a po třicetišesti hodinách zatkla Čabradu francouzská policie. Následně byl eskorován zpátky do Čech.

Podle státního zástupce je Čabrada velmi nebezpečný člověk. Navrhoval pro něj dokonce ještě vyšší trest.

Obhájce je ale jiného názoru. Pobyt ve vězení přesahující nad 25 let bude na to, jestli se změní k lepšímu bezvýznamný. Při odchodu z jednací síně rozčilený Roman Čabrada vykřikl, že se proti rozsudku odvolá. Pokud to udělá bude se muset případem znovu zabývat Krajský soud v Plzni.

Rostislav Roztočil přijede do České republiky v pondělí

Druhý uprchlík Roztočil říká, že chce být konečně slyšen a říci všem, že je nevinen a nemá se čeho bát. Chce se totiž zúčastnit jednání  středočeského soudu o obnově svého procesu. Na Ruzyňském letišti ale zřejmě ihned po jeho příletu do Česka dojde k jeho zatčení.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz