Zpravodajství

Roztočil byl zatčen na ruzyňském letišti

Roztočil byl zatčen na ruzyňském letišti

Večer přiletěl ze Stuttgartu do Prahy Rostislav Roztočil, který vloni uprchl z plzeňské borské věznice. V roce 1985 byl odsouzen v nepřítomnosti za vraždu. Chce být u dnešního jednání o obnově svého procesu. Až do poslední chvíle nebylo jisté, jestli se k soudu stihne dostavit. Okamžitě po příletu zatkla Roztočila policie. Náš štáb byl celou dobu s ním.


Roztočil emigroval v osmdesátých letech do Rakouska a poté do Německa. V roce 1985 ho československé soudy odsoudily v nepřítomnosti ke 24 letům vězení za vraždu egyptského studenta; později mu trest snížily na 17 let. Rakousko a pak ani Německo ale Roztočila do ČSSR nevydaly, prý proti němu chyběly usvědčující důkazy.
Zatčení Roztočila podle jeho sestry i dalších cestujících proběhlo velice klidně. Policie ho zadržela ihned po vystoupení z letadla na letištní ploše a přistaveným policejním vozem odvezla zřejmě do ruzyňské věznice. Podle zákona musí být totiž jako uprchlý vězeň převezen do nejbližší věznice.

Roztočil žil léta v jihoněmeckém Bietigheimu-Bissingenu. Zadržen byl až v roce 2000 na hraničním přechodu při vstupu na české území. Od té doby byl v plzeňském vězení na Borech. Celou dobu se domáhal zrušení rozsudku a obnovy řízení. Když se nic nedělo, zvolil prý jako poslední možnost útěk z vězení.

Snídaně s Novou
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zmizelo letadlo s 22 lidmi na palubě

Letadlo společnosti Tara Air zmizelo v nepálských horách z radaru. Na jeho palubě je 22 lidí, čtyři z nich jsou Indové, tři Japonci a ostatní pocházejí z Nepálu. Nikdo zatím neví, co se s letadlem stalo. Úřady už zahájily pátrací akci, informovala agentura ANI v neděli ráno.

Píše se na Deník.cz