Zpravodajství

S mýtným kamionů jsou stále problémy

Firma Kapsch na své dnešní tiskové konferenci hrdě oznámila, že výdej palubních jednotek, které musí řidiči kamionů na našich dálnicích od prvního ledna mít, probíhá velmi hladce. S tímto tvrzením ale rozhodně nesouhlasí autodopravci.


Někteří totiž na palubní jednotky marně čekají už týdny a my vám ukážeme, jak pracovník firmy Shell jednoho takového autodopravce kvůli nedodaným jednotkám dokonce navádí k podvodu.

Jihlavský autodopravce Petr Prokop si objednal palubní jednotky pro více než 100 kamionů už v listopadu. O palubní jednotku k dnešnímu dni zažádalo 32 tisíc řidičů. Kolik z nich už má ale palubní jednotku fyzicky už se přesně neví.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Píše se na Deník.cz