Zpravodajství

První svátek vánoční

První svátek vánoční
Zdroj: TV Nova

Dárky jsou rozdány a Štědrý večer je za námi. Vánoční svátky ale zdaleka nekončí. Na první svátek vánoční se většinou navštěvují blízcí a chodí se do kostela. Jsou ale lidé, kteří raději vyrazí na vodu, nebo na pěší túru, aby shodili přebytečná kila.

Není půlnoční jako půlnoční. Zcela originální rockovou měli již tradičně v Lanškrouně. Kdo nemá rád novoty, vyrazil na půlnoční klasickou. Jako vždy bylo ve většině kostelů těžké najít volné místo. Třeba v Chomutově. Přestože prý v okolí moc věřících není, bylo i tak na mši plno.

 

Když se všichni vyspali do prvního svátku vánočního, začal kolotoč návštěv. Lidé už tradičně navštěvují příbuzné a známé, přejí si šťastné Vánoce a vaří sváteční oběd. Řada lidí také vyráží na hřbitov. Zapálit svíčky a vzpomenout na ty, kteří už mezi námi nejsou. Tihle lidé dnes taky vyrazili ven. Na netradiční 7 km dlouhý pochod. Letos se na startu sešlo přes 30 lidí.

 

Jinde se zase zamykala řeka. Letos přálo počasí a tak 8 kilometrů dlouhý úsek Lužnice sjíždělo 50 lodí. Vánoční atmosféra zdaleka nekončí, bohoslužby a návštěvy blízkých budou pokračovat i zítra na druhý svátek vánoční.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz