Zpravodajství

O řidičský průkaz už přišlo bezmála sto řidičů

O řidičský průkaz už přišlo bezmála sto řidičů
Zdroj: TV Nova

Nová, přísnější pravidla na našich silnicích už mají své oběti. Od prvního července, kdy začal platit bodový systém, přišlo o řidičský průkaz 92 lidí. Dosáhli 12 trestných bodů. Většinou za rychlost. Prvotní obavy z postihů totiž mnohé řidiče už opustily.

Letos v červenci si jet bez zapnutých světel nebo překročit povolenou rychlost nedovolil téměř nikdo. Ještě o měsíc později jezdilo například ve Zlíně 80 procent řidičů rychlostí kolem 40 kilometrů za hodinu v místech, kde je povolena "padesátka".

Dnes je to ale daleká minulost. Řidiči se téměř po půl roce otrkali a mnoho z nich si už s pravidly opět hlavu nedělá. Alespoň jeden trestný bod má v současné době 194 tisíc řidičů. O řidičský průkaz kvůli bodům přišlo podle statistik 92 řidičů. Dalších 34 řidičů nemá k dvanáctibodové hranici vůbec daleko. A počet bodů na kontech šoférů stále roste. Podívejte se sami. 

Řidiči nejčastěji zapomínají na světla, spusta navíc nemá technický stav. Ze statistik vyplývá také to, že nejvíc práce mají policisté v Praze a na jihu Moravy. V každém z těchto krajů během 5 měsíců rozdali body téměř 25 tisícům řidičů. Naopak nejméně bodů získali řidiči v Libereckém a Pardubickém kraji.

Pokud budou body na kontech řidičů přibývat stejným tempem jako doteď, počet řidičů bez řidičských průkazů na konci roku hladce překročí stovku.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz