Zpravodajství

O řidičský průkaz už přišlo bezmála sto řidičů

O řidičský průkaz už přišlo bezmála sto řidičů
Zdroj: TV Nova

Nová, přísnější pravidla na našich silnicích už mají své oběti. Od prvního července, kdy začal platit bodový systém, přišlo o řidičský průkaz 92 lidí. Dosáhli 12 trestných bodů. Většinou za rychlost. Prvotní obavy z postihů totiž mnohé řidiče už opustily.

Letos v červenci si jet bez zapnutých světel nebo překročit povolenou rychlost nedovolil téměř nikdo. Ještě o měsíc později jezdilo například ve Zlíně 80 procent řidičů rychlostí kolem 40 kilometrů za hodinu v místech, kde je povolena "padesátka".

Dnes je to ale daleká minulost. Řidiči se téměř po půl roce otrkali a mnoho z nich si už s pravidly opět hlavu nedělá. Alespoň jeden trestný bod má v současné době 194 tisíc řidičů. O řidičský průkaz kvůli bodům přišlo podle statistik 92 řidičů. Dalších 34 řidičů nemá k dvanáctibodové hranici vůbec daleko. A počet bodů na kontech šoférů stále roste. Podívejte se sami. 

Řidiči nejčastěji zapomínají na světla, spusta navíc nemá technický stav. Ze statistik vyplývá také to, že nejvíc práce mají policisté v Praze a na jihu Moravy. V každém z těchto krajů během 5 měsíců rozdali body téměř 25 tisícům řidičů. Naopak nejméně bodů získali řidiči v Libereckém a Pardubickém kraji.

Pokud budou body na kontech řidičů přibývat stejným tempem jako doteď, počet řidičů bez řidičských průkazů na konci roku hladce překročí stovku.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zástupci Finska a Švédska podali přihlášky do NATO

Švédský velvyslanec u NATO Axel Wernhoff a jeho finský protějšek Klaus Korhonen ve středu krátce po osmé hodině ráno předali v centrále Severoatlantické aliance přihlášky svých zemí do NATO, informovala švédská stanice SVT. Ty předtím podepsali ministři zahraničí obou zemí. Schválit je nyní musí všech 30 členů. Turecko už dříve avizovalo, že bude proti.

Krátká zpráva

Kanada plánuje zakázat Putinovi a dalším členům ruské vlády vstup do země

Kanadský senát v úterý navrhl změnu zákona o přistěhovalectví a ochraně uprchlíků (IRPA), který by umožnil zakázat vstup všem osobám podléhajícím kanadským sankcím i jejich rodinným příslušníkům. "Zákaz vstupu blízkých spolupracovníků a klíčových stoupenců Putinova režimu, včetně těch, kteří jsou zodpovědní za tuto nevyprovokovanou agresi, je jedním z mnoha způsobů, jak činíme Rusko odpovědným za jeho zločiny," uvedl podle Reuters v prohlášení kanadský ministr veřejné bezpečnosti Marco Mendicino.

Píše se na Deník.cz