Zpravodajství

Žaloba na společnost na Drampf kvůli neplnění smluv

Žaloba na společnost na Drampf kvůli neplnění smluv
Zdroj: TV Nova

Více než 750 lidí údajně naletělo pražské firmě Drampf, která pro ně měla zajistit za úplatu účinkování v reklamě. Společnost vybrala od každého zájemce provizi ve výši necelých pěti set korun. Ve smlouvě jim pak zaručila, že si za den filmování vydělají 1700 korun. Jenže natáčení se nekonalo. Dnes se proto poškození sešli a podali na firmu trestní oznámení.

Před stanicí metra Palmovka se sešlo asi 150 poškozených. Na místě byla také policie, která převzala seznam se jmény podvedených. Firma Drampf jim slibovala zajímavý výdělek. Podle poškozených se mělo jednat o kompars pro německou televizi za odměnu 1700 korun denně. Společnost měla poslat textovou zprávu každému registrovanému zájemci s informací, kde bude straz na natáčení.

Natáčení mělo začít 26. 12.

Firma slíbila, že kontaktuje zájemce, kteří podepsali smlouvu a uhradili poplatek 500 Kč před natáčením. To se ale nestalo. Většina lidí se chtěla jednatelům dovolat, jejich snaha byla ale marná, telefon nikdo nezvedal a dveře firmy zůstaly zamčené. Inzerát nabízející kompars otiskla firma v pražských novinách Metro. Mezi nachytanými nebyli jen obyvatelé Prahy. Naletěl i tento mladík ze Slovenska.

První případy k této kauze přijala policie už 23. prosince

Doma se nám podařilo zastihnout jednatelku firmy. Ta údajně nemá s podvodem nic společného. Za vše prý může majitel pan Lubomír Petr.

Společnost Drampf se podle jednatelky zabývá prodejem parních čističů. Se zprostředkováním komparzu přišel majitel. Údajně vlastnil na tuto činnost živnostenský list.

Případem se zabývá policie. Podle ní se jedná o trestný čin podvodu. Jsou známy i první škody. Celková škoda se už pohybuje kolem 340 tisíc korun. Podle policie by se měli co nejdříve přihlásit i další poškození, a to na policejní stanici v Karlíně.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz