Zpravodajství

VZP a její smlouvy s lékaři

VZP a její smlouvy s lékaři

V předvánočním týdnu lékaři oznámili, že dosud ještě nemají podepsány nové smlouvy s VZP. Mnozí z nich tak hrozili, že od nového roku nebudou moci ošetřovat klienty této pojišťovny.

Zdroj: TV Nova

Dodatkem prodlouží VZP lékařům dosavadní smlouvy do konce příštího roku tak, aby byl čas na jednání o nových v návaznosti na vyhlášku o rámcových smlouvách.

Tento problém totiž nastal z důvodu toho, že ministr zdravotnictví Tomáš Julínek zmíněnou vyhlášku podepsal až těsně před Vánocemi.

Ředitel VZP však všechny své klienty ujistil, že nezajištění lékařské péče jim nehrozí. K podobným případům v minulosti již několikrát došlo. Lékaři už dříve neměli na přelomu smluvního období podepsány například dodatky o cenách péče. VZP přesto ale těmto lékařům za léčení nemocných vždy zaplatila. Něco takového se stalo naposledy letos v pololetí.

Snídaně s Novou
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zřícená budova pohřbila v Íránu šest lidí, desítky jsou ještě v troskách

Šest lidí zahynulo při zřícení nedostavěné budovy v nejrušnější ulici v íránském městě Abadan. Záchranáři vyprostili z trosek desetipatrového domu 34 živých, desítky lidí pohřešují. Spodní patra domu byla před několika dny zprovozněna, zatímco horní část ještě dostavovali. Policie zatkla majitele objektu i šéfa stavební firmy.

Krátká zpráva

Česko dalo Ukrajině helikoptéry a tanky, uvedl americký ministr

Ukrajinská armáda nedávno od Česka dostala bojové helikoptéry, tanky a raketové systémy. Po pondělním telekonferenčního jednání se spojenci to řekl americký ministr obrany Lloyd Austin. Hlavním tématem schůzky byla další vojenská pomoc Ukrajině, uvedl portál Defense One.

Píše se na Deník.cz