Zpravodajství

Anděl s krystalem v ruce

Anděl s krystalem v ruce

Výtvarník Jakub Švéda vyrobil sochu, které dal název "Anděl". Tato bytost drží v ruce čistý krystal. I ten má symbolizovat strážce neboli ochránce.

Zdroj: TV Nova

Socha je vyrobená ze skla. Unikátní je tím, že při výrobě byly použity dvě barvy skla. Je utavená z jednoho kusu. Dílo je vysoké 173 centimetrů. Po obroušení váží 160 kilogramů.

Výroba této sochy zabrala výtvarníkovi Švédovi dva a půl roku. Nejdříve vytvořil 20 kreseb. Z těch pak byla vybrána definitivní verze. Z polystyrenu vyřezal kopii. Tu ve sklárnách potřeli speciálním roztokem. Následně ji obalili sádrou. Tak vznikla pro sochu forma. Do ní pak skláři dali skleněné tyče a roztavili je. Socha poté měsíc a půl chladla v peci.

První pokus o výrobu sochy se tvůrcům nezdařil. Dílo jim totiž prasklo. Autoři tedy museli vše dotvořit až na podruhé. Cena sochy je v současné době odhadována na minimálně jeden milión korun.

Snídaně s Novou
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Kanada plánuje zakázat Putinovi a dalším členům ruské vlády vstup do země

Kanadský senát v úterý navrhl změnu zákona o přistěhovalectví a ochraně uprchlíků (IRPA), který by umožnil zakázat vstup všem osobám podléhajícím kanadským sankcím i jejich rodinným příslušníkům. "Zákaz vstupu blízkých spolupracovníků a klíčových stoupenců Putinova režimu, včetně těch, kteří jsou zodpovědní za tuto nevyprovokovanou agresi, je jedním z mnoha způsobů, jak činíme Rusko odpovědným za jeho zločiny," uvedl podle Reuters v prohlášení kanadský ministr veřejné bezpečnosti Marco Mendicino.

Píše se na Deník.cz