Zpravodajství

Anglické husy nosí teplé čepice a šály

Hejno hus v hrabství Cheshire se na zimu pořádně připravilo. Nosí nyní teplé vlněné oblečky. Farmáři mají za to, že husy jsou v teple spokojenější, budou více přibírat a koneckonců i lépe chutnat, ale to husy naštěstí nevědí.

Ačkoliv počasí v Anglii je - stejně jako u nás - letos na prosinec neobvykle teplé, farma Holly Tree v městečku Knutsford sází na jistotu a své husy a krocany zde teple zabalili. Majitel drůbeží farmy Karol Bailey totiž prohlašuje, že "spokojená drůbež je chutná drůbež". Podle něj je zcela zásadní dbát na pohodlí zvířat, aby mohla růst a produkovat chutné maso.

Ani husy, ani krocani nemají rádi zimu a jsou proto ve stresu a nešťastné. "Tím, že jim oblečeme teplé čepice a šály, přispějeme i ke kvalitě jejich masa," říká Bailey. Drůbež na cheshirské farmě je oblečená v čepičkách a červených šálách a vypadá spíš jako z pohádky. Místní kulinářské sdružení však věří, že za celou tou záležitostí stojí velmi solidní zdůvodnění.
Korzo
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz