Zpravodajství

Znásilnil ji, zabil, zakopal a šel na pivo!

Případ brutální vraždy z konce loňského října se dnes dostal před Krajský soud v Praze. Dvacetiletý Tomáš Beran měl tehdy podle žaloby znásilnit a zavraždit o čtyři roky mladší dívku z Malých Čícovic u Prahy. Její tělo pak rozřezal a ostatky zakopal na poli. Beran se k vraždě původně přiznal, dnes ale tvrdil, že vraždil jeden jeho známý.

Tomáš Beran vloni 26. října prý snědl lysohlávky. Večer, když byl ještě pod vlivem omamných látek z hub, potkal za obcí kamarádku Terezu. Údajně ji bodl do hrudi kuchyňským nožem a pak ji škrtil rukama. Když dívku povalil na zem, začal ji škrtit i opaskem. 

 

Vinu svádí na svého kamaráda

Jakmile se Tereza přestala bránit, tak ji podle obžaloby znásilnil a odvlekl do potoka. Pak šel na pivo. Po dvou dnech se pak měl vrátit, tělo rozřezat a zakopat na poli. Beran se původně k činu přiznal, dnes ale tvrdil, že vše spáchal jeho kamarád.

Podle svého obhájce má totiž právo hájit se, jak uzná za vhodné. Změnu výpovědi Beran odůvodnil tím, že měl z kamaráda strach. Proto chtěl vzít vinu na sebe. Tomu ale státní zástupce nevěří. Ten je totiž toho názoru, že si Beran vědomil, co mu hrozí, a tak se snaží zbavit se trestní odpovědnosti.

Proti Beranovi neexistuje údajně žádný přímý důkaz 

Soud se prý bude muset vypořádat s tím, že proti Beranovi neexistuje jediný přímý důkaz. Podle žalobce je ale materiálu na odsouzení Berana dost. Státní zástupce se ale domnívá, že všechny shromážděné nepřímé důkazy tvoří uzavřený kruh a že jsou dostatečné k prokázání viny.

V případě uznání viny hrozí mladíkovi až 15 let vězení. Avšak vzhledem k brutálnímu provedení vraždy nelze vyloučit, že dostane trest výjimečný, tedy až 25 let za mřížemi.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz