Zpravodajství

Hrozí nedostatek dálničních známek

Dálniční známky na rok 2007 se pomalu na některých místech stávají nedostatkovým zbožím. Těm z vás, kteří necháváte její nákup na poslední chvíli, by se ale známka mohla pořádně prodražit. A času není nazbyt. Už od pondělí 1. ledna ji musíte mít nalepenou. Jinak můžete čekat pokutu - až půl milionu korun.


Trvání platnosti dálničních kuponů na rok 2006 se dá počítat v pouhých hodinách. Ti, kteří nechali koupi známek až na poslední chvíli, dnes byli často zaskočeni. Kupony prostě mnohde nebyly k dostání.

 

Prodavači na benzinových pumpách jen krčí rameny. Dálniční známky se prodaly rychle a než se znovu na pultech čerpacích stanic objeví, bude to nějakou dobu trvat.

 

Dálniční známky jsou kromě čerpacích stanic k dostání na poštách nebo hraničních přechodech. Vydávání dálničních kuponů má na starost ministertvo financí. To ale tvrdí: známek je dost.

 

Řidiči, kteří známku dosud nemají a chystají se na dálnici, by situaci rozhodně neměli podceňovat. Policisté prý budou nesmlouvaví.

 

Policie bude provádět standartní kontroly platných dálničních kuponů už od 1. ledna 2007.

 

Řidič přistižen bez platné dálniční známky může dostat pokutu. Ta ve správním řízení může dosáhnout až půl milionu korun.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz