Zpravodajství

Nad Tatrami se blýskalo

Nad Tatrami se blýskalo

Ke konci roku neodmyslitelně patří i pravidelné bilancování. Teď přišel čas na bilanční reportáž od naší slovenské zpravodajky a je to bilancování radostné, protože pro Slovensko byl právě končící rok na pozoruhodné události velmi plodný.

Zdroj: TV Nova

Barbora Jánošová vybrala ty, které za bilancování rozhodně stojí, ačkoli, kdo ví proč, unikly pozornosti světových medií.

Na Slovensku mají nového premiéra. Za nitky vládní koalice ale tahá Vladimír Mečiar. A to je nějaký loutkohorec! Svou vizáží vzdáleně připomíná medvěda. Zřejmě není náhoda, že se lesním huňáčům v zemi našich východních sousedů tak dobře daří. Vivat Slovakia, máš takú peknú tvár!

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Biden kvůli krizi s kojeneckou výživou použil zákon z války

Americký prezident Joe Biden kvůli nedostatku kojenecké výživy uplatnil zákon o obranné výrobě vzniklý za korejské války v roce 1950. Umožňuje nařídit firmám výrobu nezbytnou pro bezpečnost USA. Zároveň povolil armádě najímat civilní letadla pro dopravu kojenecké výživy ze zahraničí. Kritický nedostatek dětské výživy způsobilo únorové uzavření největší továrny v zemi kvůli dvěma podezřelým úmrtím kojenců na bakteriální infekci.

Píše se na Deník.cz