Zpravodajství

Paroubek seznámil Klause se svými plány

Paroubek seznámil Klause se svými plány

Šéf ČSSD Jiří Paroubek přišel ve čtvrtek dopoledne na Pražský hrad, aby informoval prezidenta Václava Klause o nových plánech sociální demokracie na řešení povolební situace. Paroubek si schůzku s hlavou státu pochvaloval. Prezident Václav Klaus považuje návrh soc. dem. za pojistku proti ústavní krizi v případě neúspěchu druhého Topolánkova pokusu.

Zdroj: TV Nova

Mluvčí Hradu Petr Hájek oznámil, že prezident Klaus byl vždy proti účasti přeběhlíků na vládě a preferuje dohodu stran. 

ČSSD nyní prosazuje, aby v případném třetím pokusu o sestavení vlády předseda sněmovny za soc. dem. nominoval premiéra podle představ ODS. Ještě před tím by do čela sněmovny poslanci znovu zvolili sociálního demokrata Miloslava Vlčka. Dříve v Lidovém domě chtěli, aby Vlček v čele sněmovny jmenoval premiérem Paroubka.

Pokud strany tento návrh nepřijmou, je ČSSD připravena sestavit vlastní menšinovou vládu a ucházet se s ní o důvěru poslanců.

Topolánek je prý téměř bez šancí

Paroubek před novináři zdůraznil, že Vlček by rezignoval ještě před tím, než druhá vláda Mirka Topolánka podstoupí hlasování o důvěře. Do té doby se stihla i nová volba šéfa sněmovny, do které by ČSSD znovu nominovala Vlčka.

Paroubek dává druhé vládě zhruba pětiprocentní šanci získat důvěru poslanců. Myslí si, že jeho plán má šanci uspět.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz