Zpravodajství

Zlínské řidiče hlídají kamery

Zlínské řidiče hlídají kamery

Zlín přistoupil k radikálnímu řešení, jak se vypořádat s neukázněými řidiči. Na nejdůležitějších silnicích ve městě zřídil kamerový systém. Ten dohlíží na celou situaci a zároveň měří i rychlost jedoucích aut.


Zlínský magistrát k tomuto rozhodnutí přiměla stále větší nehodovost na silnicích. Město se tak rozhodlo pomoci si v této situaci kamerovým systémem. Ten stál sice téměř deset milionů korun, ale město pevně věří, že se investice vyplatí.

Ve Zlíně už je devět míst s kamerami

Kamery byly nainstalovány na místa, kde se odehrává největší počet dopravních nehod a kde řidiči nejčastěji překračují povolenou rychlost. V minulém roce bylo takovéto zařízení umístěno pouze na jedno místo. Město s jeho funkcí bylo nadmíru spokojeno, a tak se počet silnic s kamerami rozšířil. Nyní už jsou na devíti místech ve Zlíně.

A bude jich ještě víc

Počet kamer ve městě bude růst i nadále. V nadcházející době se pozornost magistrátu v tomto směru zaměří na nejfrekventovanější křižovatky v centru města.

Snídaně s Novou
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Policie kvůli zakázkám zasahuje ve správě jaderných úložišť

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) v pondělí od ranních hodin zasahují v pražském sídle Správy úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO). Informuje o tom zpravodajský web Seznam Zprávy. Policisté se mají zajímat o dokumenty k některým veřejným zakázkám. "Mohu pouze uvést, že náš útvar dnešního dne provádí úkony trestního řízení, nicméně podávání informací má vyhrazeno Vrchní státní zastupitelství v Praze," potvrdil webu mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej. Server Hlídač státu uvedl, že SÚRAO uzavřela v posledních letech 626 smluv v hodnotě sedm miliard korun.

Krátká zpráva

Prezident Biden navštíví Buffalo truchlící po vraždě deseti lidí

Americký prezident Joe Biden odcestuje v úterý společně s manželkou Jill do Buffala. Chtějí truchlit s obyvateli po víkendové tragické události, kdy bělošský mladík zastřelil v obchodě deset lidí a tři zranil. Podle úřadů si úmyslně vybral černošskou čtvrť a hodlal zabít co nejvíce lidí.

Píše se na Deník.cz