Zpravodajství

Češi se zlepšují v přístupu k homosexuálně orientovaným lidem

Češi se zlepšují v přístupu k homosexuálně orientovaným lidem

Gay iniciativa byla rozpuštěna. Její prezident Jiří Hromada to vysvětlil slovy, že společnost splnila, co si předsevzala. Přístup českého národa k homosexuálně orientovaným lidem se zlepšil. Jiří Hromada společně s Terezou Kodíčkovou z Gay a lesbické ligy přišli do dnešní Snídaně s Novou.

Zdroj: TV Nova

Prvním zásadním bodem, který tuto změnu v myšlení českého národa oznamuje, je určitě zákonem schválené registrované partnerství. To v České republice platí od 1. července minulého roku. Do konce loňského roku tuto možnost využilo 235 párů.

Gay iniciativa skončila po 17 letech

Česká společnost homosexuálně orientované jedince přijímá daleko lépe než v minulosti. Vztah většiny Čechů k těmto lidem se zlepšuje. Jiří Hromada v tomto směru hovoří o radikální změně ve společnosti. Lidé se stávají více tolerantními. Ze všech těchto důvodů Jiří Hromada společnost Gay iniciativa rozpustil. Usoudil, že společnost splnila to, co si předsevzala. Gay iniciativa fungovala 17 let.

Gay a lesbická liga tu bude i nadále

Jiří Hromada ale i nadále poukazuje na skutečnost, že i v tomto směru je stále co zlepšovat. O další vývoj se bude starat Gay a lesbická liga. Její zástupkyně Tereza Kodíčková přišla s Jiřím Hromadou do dnešní Snídaně s Novou.

Snídaně s Novou

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz