Zpravodajství

Česká republika bude hostit Mistrovství světa v luštění sudoku

Mistrovství světa v luštění sudoku 2007 se odehraje v České republice. Za touto událostí se do pražského Top Hotelu sjedou nejlepší luštitelé z asi třiceti zemí světa. Akce se bude konat na přelomu března a dubna. Mistrovství světa v sudoku se koná historicky vůbec podruhé.

 

„Domnívám se, že je to pro Českou republiku ohromná pocta. Ve světě vyznavačů hádanek, hlavolamů a dalších her se mezinárodní klání špiček jednotlivých států rovná pořádání olympijských her," řekl Vítězslav Koudelka, ředitel Mistrovství světa v luštění sudoku. Vítězslav Koudelka zastává rovněž i funkci předsedy Světové hádankářské federace.

Podle něj se i v České republice věnuje luštění sudoku stále více lidí. Prý je to dokonce až pětina Čechů. V západní Evropě sudoku navyklo lidí ještě mnohem více. „V řadě médií se sudoku podařilo během krátké doby vytěsnit klasické křížovky," dodává Koudelka. Organizátoři proto počítají s velkým zájmem soutěžících. V loňském roce muselo být sudoku pro obrovský nápor soutěžících dokonce vyřazeno z Mistrovství světa v luštění logických hádanek.

První mistrovství světa v luštění sudoku se konalo v italské Lucce. Zúčastnilo se jej 85 reprezentantů z 22 zemí. Úspěchy tu slavila také naše zástupkyně Jana Tylová. „Ty nejlehčí se dají vyřešit za tři až pět minut. Ty středně těžké kolem deseti minut a ty nejtěžší samozřejmě déle - 15 až 20 minut," odpověděla na otázku, jak dlouho jí vyřešení takovéhoto hlavolamu trvá.

Letošní mistrovství konané v České republice bude zpestřeno i soubojem celebrit a VIP účastníků. Akce v pražském Top Hotelu potrvá od 28. března do 1. dubna.

Zde si zahrajte sudoku on-line
Sudoku

 

 

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz