Zpravodajství

Případ nelegálních výtisků Harryho Pottera odročen

Případ nelegálních výtisků Harryho Pottera odročen

Ottovo nakladatelství v roce 2005 nelegálně vytisklo a prodávalo čtvrtý díl knihy J. K. Rowlingové "Harry Potter a Ohnivý pohár". Takovýchto padělků se na českém trhu objevilo celkem 10 000. Dnes ráno se konal v této věci soud. Výsledek? Hlavní líčení bylo odloženo na konec února.

Zdroj: TV Nova

V roce 2005 se na našem trhu objevila dvě vydání knihy "Harry Potter a Ohnivý pohár". Jedno pocházelo z nakladatelství Albatros. To za každý prodaný výtisk odvedlo 10 procent za autorská práva. Druhé vydání, které bylo k dostání na pultech českých knihkupectví, bylo z Ottova nakladatelství. To za prodané výtisky žádná procenta neodvedlo. Jeho kopie byly nelegální.

Porušování autorských práv

Tímto činem došlo k trestnému činu porušování autorských práv. Majitel Ottova nakladatelství si tak podle odhadů mohl přijít na několik set tisíc korun. K situaci se odmítl vyjádřit. Nyní mu hrozí odnětí svobody od šesti měsíců do pěti let.

Dohady kolem Dášenky a Malého prince

"Harry Potter a Ohnivý pohár" údajně není jedinou knihou, kterou Ottovo nakladatelství vydalo a prodávalo nelegálně. Okolo jeho výtisků Čapkovy "Dášenky" či Exupéryho "Malého prince" se vedou podobné dohady.

Snídaně s Novou

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz