Zpravodajství

Kradl na hřbitově, může jít až na tři roky za mříže

Kradl na hřbitově, může jít až na tři roky za mříže
Zdroj: TV Nova

Městské policii v Ústí nad Labem se dnes v noci podařilo dopadnout zloděje přímo při krádeži na hřbitově. Mladík začal odtrhávat z obřadní síně mosazné plechy. Strážníci ho ale celou dobu pozorovali z úkrytu. Po krátké honičce skončil v policejních poutech.

Střekovský hřbitov v noci na dnešek. Mladík začal odlupovat mosazné rámy z budovy krematoria. Pro usnadnění si přinesl vlastní nářadí. Jenže celou akci měli přímo před očima strážníci městské policie. Na mladíka se dívali z balkónku v obřadní síni.

 

Strážníci zloději nasadili pouta, v prostorách krematoria pak čekali na příjezd státní policie. Střekovské krematorium přitahuje zloděje jako magnet. Mosazné plechy mizí ze smutečních síní téměř každý týden.

 

Jen za poslední rok jsme v Televizních novinách odvysílali osm reportáží o poničených nebo vykradených hřbitovech po celé zemi. Tohle všechno jsou zloději schopní udělat pro pár korun ve sběrných surovinách.

 

Jen ve velmi málo případech se ale podaří zloděje dopadnout přímo na místě činu. Pokud pachatelé způsobí hřbitovům škodu za víc než 50 tisíc, může je soud poslat za mříže až na tři roky.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz