Zpravodajství

Film Obsluhoval jsem anglického krále jde do světa

Film Obsluhoval jsem anglického krále jde do světa

Po 17 letech bude mít Česká republika své želízko v ohni na 57. filmovém festivalu v Berlíně. Dlouho očekávaný film Jiřího Menzela OBSLUHOVAL JSEM ANGLICKÉHO KRÁLE byl přijat do soutěžní sekce a utká se spolu s dalšími dvaceti filmy o Zlatého Medvěda. Porota vybírala soutěžní snímky ze stovek filmů z celého světa.

Účast v soutěžní sekci lze považovat za fenomenální úspěch české kinematografie. Naposledy se podařilo do hlavní soutěže probojovat právě Jiřímu Menzelovi, který získal v roce 1990 Zlatého Medvěda (ex aequo) za film Skřivánci na niti (1990). „Jsem moc rád a poctěn. Doufám, že se divákům na festivalu bude film líbit tak jako divákům v českých kinech," řekl režisér.

Nový film Jiřího Menzela tak zaznamenává mimořádný úspěch nejen v České republice, kde za první víkend dosáhla návštěvnost v českých kinech výjimečných 104 tisíc diváků. „Bez ohledu na výsledek soutěže se jedná o mimořádný úspěch filmu a české kinematografie vůbec. Jsem velmi rád, že to je právě „Anglický král," dodal Robert Schaffer, zástupce hlavního producenta společnosti AQS. Společně s AQS se na filmu koprodukčně podílela TV NOVA, Barrandov Studio, UPP a Magic Box Slovakia.

57. ročník Berlinale se bude konat ve dnech 8.- 18. února.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz