Zpravodajství

Vlekaři chtějí pomoc od státu kvůli teplé zimě

Vlekaři chtějí pomoc od státu kvůli teplé zimě

Nejteplejší zima za poslední dvě stovky let si vybírá krutou daň zejména u provozovatelů vleků. Jejich tržby jsou letos minimální a někteří nemají na splácení úvěrů bankám. Obrátili se proto s žádostí o pomoc na stát. Celý případ sleduje naše reportérka Veronika Kročáková spolu s krajskými redakcemi.


Vlekaři mají tu smůlu, že nemají podobný status jako například zemědělci, kterým v případě neúrody může stát pomoci. Vlekaři jsou však zcela soukromými subjekty, kterým dle zákonů stát ani pomáhat nemá.

Letošní zima však k nim byla výrazně krutá. Tržby jsou malé a úvěry za ně nikdo splácet nebude. Rozhodli se proto obrátit na ministerstvo financí a ministerstvo pro místní rozvoj. Obě instituce vyjádřili lítost nad jejich situací, ale podporu neslíbili.

Ministerstvo financí vidí podporu nereálně

"Ministerstvo financí se bude žádostí zabývat, ale v současné době nevidí uvolnění finančních prostředků jako reálné," uvedla pro TV Nova mluvčí ministrestva financí Veronika Hovorková.

Co na to Čunek? "Budeme o tom jednat"

Zbrusu nový ministr pro místní rozvoj Jiří Čunek také žádnou státní garance neslibuje. Slibuje ale to obvyklé, co čeští politici nečastějí slibují a dělají: "Budeme o tom jednat," říká Čunek. Stát sice podle něj podporuje cestovní ruch, ale forma pomoci spočívá spíše v grantech. Podle jeho slov však chce jednat s ministrem financí o případné jiné formě podpory.

Nova.cz, TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zmizelo letadlo s 22 lidmi na palubě

Letadlo společnosti Tara Air zmizelo v nepálských horách z radaru. Na jeho palubě je 22 lidí, čtyři z nich jsou Indové, tři Japonci a ostatní pocházejí z Nepálu. Nikdo zatím neví, co se s letadlem stalo. Úřady už zahájily pátrací akci, informovala agentura ANI v neděli ráno.

Krátká zpráva

Porošenka nepustili z Ukrajiny

Ukrajinská pohraniční stráž nedovolila bývalému prezidentovi Petru Porošenkovi vycestovat ze země. Informovala o tom jeho strana Evropská solidarita na facebooku. Porošenko mířil na jednání parlamentního shromáždění Severoatlantické aliance (NATO) v Litvě. Poprvé se pokusil hranice překročit už v pátek večer. Podle pohraničníků neměl na opuštění Ukrajiny patřičná povolení.

Píše se na Deník.cz