Zpravodajství

Ruzyňské letiště bylo vyklizené, anonym hrozil bombou

Na ruzyňském letišti v Praze zažili bouřlivé odpoledne. Anonym hrozil bombovým útokem. Informaci o mimořádných bezpečnostních opatřeních našemu serveru potvrdil mluvčí pražských policistů Ladislav Bernášek. Od 18:10 bylo letiště podle mluvčí cizinecké policie Nely Gajduškové opět v plném provozu.

"Provoz na letišti byl obnoven, žádnou bombu policisté nenašli," řekla našemu serveru Gajdušková. Nejprve byl podle ní onboven provoz na terminálu Jih, poté se opět cestující hrnuli do terminálu Sever. 

"Ve spolupráci s cizineckou policií jsme krátce po čtvrté hodině odpoledne evakuovali lidi z prostor ruzyňského letiště," řekl našemu serveru Bernášek. Informaci o hrozbě výbuchu na letišti jako první přinesl server idnes.

"Od 16:03 probíhala na našem letišti omezení provozu," uvedla pro server nova.cz mluvčí Letiště Praha Eva Krejčí. Podle ní byly od čtvrté hodiny pozastaveny všechny odlety z Ruzyně. Letadla však mohla na letišti přistávat.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz