Zpravodajství

Zloděj, jenž okradl i trenéra Slavie, si odsedí 4,5 roku

Zloděj, jenž okradl i trenéra Slavie, si odsedí 4,5 roku

Odvolací pražský městský soud se vrátil k případu série tří desítek krádeží ve sportovních šatnách. Ve věci byli obžalováni tři mladíci, kterým v srpnu obvodní soud vyměřil tresty v rozmezí od dvou do šesti let. Dva z nich ale s tímto verdiktem nesouhlasili, odvolali se, a případ tedy projednal městský senát. Hlava gangu Jan Trubelík dostal 4,5 roku nepodmíněně. Další obviněný Libor Tůma dostal pouze dvouletou podmínku. Tresty jim tak byly sníženy.


Mladíci se podle původního rozsudku dopustili 34 krádeží a odcizili věci za více než tři miliony korun.

Všechny krádeže má údajně na svědomí pětadvacetiletý Jan Trubelík, kterého poslal v srpnu soud na šest let do věznice s ostrahou. Jeho o rok starší komplic Petr Škvor, který mu u většiny z nich asistoval a způsobil škodu jen asi o 300 000 korun nižší, půjde na 3,5 roku do věznice s dozorem.

Skupina pachatelů podle obžaloby většinou využívala nepozornosti lidí na stadionech, kde jim sebrali klíče od šaten nebo si vyrobili jejich duplikáty. Několikrát vnikli do sportovních kabin přes okno. Podle spisu okradli několik stovek lidí, navíc se dopustili i neoprávněného držení platební karty. Muži odcizili peníze, šperky, mobilní telefony, hodinky, elektroniku i oblečení. Jejich působištěm byla především Praha, kradli prý ale i v Brně, Zlíně a Slaném.

Okradli i Jarolíma

Trubelík i Škvor se ke krádežím doznali. Tvrdili ale, že ne všechny skutky uvedené v obžalobě spáchali oni. Tůma obvinění popírá.

Trubelík prý okradl také trenéra fotbalové Slavie Karla Jarolíma nebo sportovního komentátora Jaromíra Bosáka a z vězení jim dokonce napsal dopisy, v nichž se ke všemu přiznal. Zároveň ale svým "obětem" slíbil, že je okrade znovu.

Snídaně s Novou
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zmizelo letadlo s 22 lidmi na palubě

Letadlo společnosti Tara Air zmizelo v nepálských horách z radaru. Na jeho palubě je 22 lidí, čtyři z nich jsou Indové, tři Japonci a ostatní pocházejí z Nepálu. Nikdo zatím neví, co se s letadlem stalo. Úřady už zahájily pátrací akci, informovala agentura ANI v neděli ráno.

Krátká zpráva

Porošenka nepustili z Ukrajiny

Ukrajinská pohraniční stráž nedovolila bývalému prezidentovi Petru Porošenkovi vycestovat ze země. Informovala o tom jeho strana Evropská solidarita na facebooku. Porošenko mířil na jednání parlamentního shromáždění Severoatlantické aliance (NATO) v Litvě. Poprvé se pokusil hranice překročit už v pátek večer. Podle pohraničníků neměl na opuštění Ukrajiny patřičná povolení.

Píše se na Deník.cz