Zpravodajství

Exministr Mlynář bude soudu vysvětlovat šachy v Testcomu

Exministr Mlynář bude soudu vysvětlovat šachy v Testcomu

U pražského městského soudu bude od dnešního rána pokračovat hlavní líčení s exministrem informatiky Vladimírem Mlynářem. Ten čelí obvinění, že jako ministr zneužíval informací v obchodním styku a překročil pravomoci veřejného činitele.

Zdroj: TV Nova

V roce 2003 totiž Mlynář nařídil státní příspěvkové organizaci Testcom, aby založila dceřinou společnost Testcom Servis, která dostala na starost správu internetového portálu veřejné správy.

Jenže státní organizace nemůže zakládat obchodní společnosti bez souhlasu vlády, což podle obžaloby ministr musel vědět. Na lavici obžalovaných stanul vedle Vladimíra Mlynáře i bývalý ředitel České televize a pozdější ředitel Testcom servisu Dušan Chmelíček.

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Severní Korea hlásí "pozitivní trend" v boji proti covidu, případy horečky klesají

Státní média v Severní Koreji dnes oznámila “pozitivní trend“ ve vývoji epidemie covid-19. Poprvé za téměř 10 dní, od doby, kdy Severní Korea přijala opatření v boji proti šíření nákazy, klesly denní případy "horečky" (jak je toto onemocnění v zemi oficiálně označováno) pod 200 000 případů. Prvního nakaženého Severní Korea přiznala 12. května a v současné době eviduje zhruba 2,5 milionu nakažených. Se symptomy onemocnění už zemřelo skoro 70 lidí.

Krátká zpráva

Zelenskyj: Válku na Ukrajině může ukončit pouze diplomacie

Válka na Ukrajině může být vyřešena pouze prostřednictvím "diplomacie", řekl podle BBC v televizním projevu prezident Volodymyr Zelenskyj. V rozhovoru pro národní televizi naznačil, že jeho země by mohla na bojišti Rusko porazit, ale dodal, že válka může být definitivně zastavena pouze "u jednacího stolu". Jednání podle něj nebudou snadná, protože ani jedna strana se nechce ničeho vzdát. Ruské tiskové agentury tvrdí, že poslední schůzka se konala téměř před měsícem, 22. dubna.

Píše se na Deník.cz