Zpravodajství

Pět nominací na Grammy proměnily Dixie Chicks

Pět nominací na Grammy proměnily Dixie Chicks
Zdroj: Korzo

V Los Angeles je rozhodnuto. Devětačtyřicátý ročník hudebních cen Grammy rozdal všechny své gramofony. Nejvíce jich pobrala dívčí country kapela Dixie Chicks, po třech kouscích mají Mary J. Blige a Red Hot Chili Peppers. Na pódiu došlo k avizovanému znovuzrození Police se Stingem. Doufejme, že se tak nestalo jen pro večer ve znamení Grammy.

Titul objev roku převzala vítězka americké verze SuperStar z roku 2005 Carrie Underwoodová. Dvě trofeje si z večírku odnášel i zpěvák Bob Dylan.

Připravujeme podrobnosti. 

Nova.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Krátká zpráva

Severní Korea hlásí "pozitivní trend" v boji proti covidu, případy horečky klesají

Státní média v Severní Koreji dnes oznámila “pozitivní trend“ ve vývoji epidemie covid-19. Poprvé za téměř 10 dní, od doby, kdy Severní Korea přijala opatření v boji proti šíření nákazy, klesly denní případy "horečky" (jak je toto onemocnění v zemi oficiálně označováno) pod 200 000 případů. Prvního nakaženého Severní Korea přiznala 12. května a v současné době eviduje zhruba 2,5 milionu nakažených. Se symptomy onemocnění už zemřelo skoro 70 lidí.

Píše se na Deník.cz