Zpravodajství

Co přinese čtvrtá řada Ordinace?

Co přinese čtvrtá řada Ordinace?
Zdroj: TV Nova

Sedmitýdenní přestávka ve vysílání seriálu Ordinace v růžové zahradě utekla jako voda. Během té doby však filmová studia v Hostivaři nikterak nezahálela. Výsledkem je čtvrtá řada seriálu, ze jejichž osmatřiceti dílů je hotových již šestnáct. Máme pro vás několik „pikošek“ ze zákulisí.

Od úterý 20. února se budete se svými oblíbenými hrdiny z Ordinace setkávat pravidelně opět každé úterý a čtvrtek večer. K nim kromě „starých známých" samozřejmě přibude i několik nových postav, např. MUDr. Marek Kroupa (David Suchařípa), sestra pediatrické ordinace Zuzana Tichá (Veronika Gajerová), Mikuláš (Jan Sýkora), nezvladatelný a problematický vnuk doktora Čížka (Ladislav Potměšil), primář dětského oddělení Pantoflíček (Ota Jirák), bývalá manželka primáře Pavlise (Jiří Štěpnička) Zdena Pavlisová (Jana Břežková), či pan Kovařík (Aleš Jarý), tatínek sestřičky Mirky.

Největší oběť při natáčení čtvrté řady Ordinace v růžové zahradě zatím musel podstoupit herec David Suchařípa. Do seriálu nastoupil s dlouhou hřívou, o kterou však záhy přišel. Jeho MUDr. Marek Kroupa je silná osobnost, jejíž jednání se často vymyká obecným pravidlům. Přitahuje ženy (i ty momentálně zadané!) a irituje své lékařské kolegy. Nejvíce primáře Hrušku, a to skoro vším, i svými dlouhými vlasy. A tak jej jednoho dne kolegyně Jitka Čvančarová alias sestra Markéta Vorlová ostříhá. „Na hrušku?" zeptá se ho před tím ironicky, cvakajíc naprázdno nůžkami.

Nutno dodat, že režisér Ján Sebechlebský Jitce Čvančarové roli sestřičky-kadeřnice nesvěřil, takže musela stříhání po celou dobu záběru jen předstírat. Ve skutečnosti pak herce zručně ostříhal profesionál, umělecký maskér Jaroslav Šámal. Kromě vlasů došlo i na vousy a bohémský MUDr. Kroupa se proměnil v seriózně vypadajícího gynekologa. Zásah do své vizáže nesl David Suchařípa stoicky. „Od začátku jsem věděl, že mě v seriálu ostříhají. Určitě tuhle scénu napsali, aby se národ mohl podívat, jak stříhají Suchařípu! Nijak toho ale nelituju. Dlouhé vlasy jsem měl už deset let. Naposledy mě stříhali při natáčení Zdivočelé země, a to bylo tuším v roce 1996. Navíc jsem se už čtyři roky před tím přestal holit, protože nesnáším, jak moc času to zabírá. Jen tu a tam jsem si vždycky vousy přistřihl na délku dvoudenního strniště. Už se těším, že budu vypadat na třicet a zase na mě budou brát sedmnáctky," komentoval se smíchem svou proměnu.

Máte se opravdu na co těšit. Od 20. února opět každé úterý a čtvrtek na vaší TV Nova.

Nova.cz, TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Kanada plánuje zakázat Putinovi a dalším členům ruské vlády vstup do země

Kanadský senát v úterý navrhl změnu zákona o přistěhovalectví a ochraně uprchlíků (IRPA), který by umožnil zakázat vstup všem osobám podléhajícím kanadským sankcím i jejich rodinným příslušníkům. "Zákaz vstupu blízkých spolupracovníků a klíčových stoupenců Putinova režimu, včetně těch, kteří jsou zodpovědní za tuto nevyprovokovanou agresi, je jedním z mnoha způsobů, jak činíme Rusko odpovědným za jeho zločiny," uvedl podle Reuters v prohlášení kanadský ministr veřejné bezpečnosti Marco Mendicino.

Píše se na Deník.cz